Windykacja

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw windykacyjnych klientów. Odzyskiwanie należności obejmuje następujące etapy:

 1. windykacja polubowna (przedsądowa) – jest to szereg czynności polegających na:
  1.  ustaleniu prawidłowego adresu dłużnika,
  2. poinformowaniu dłużnika o prowadzeniu sprawy przez naszą Kancelarię i wezwaniu go do zapłaty,
  3. negocjowaniu sposobu i terminu zapłaty,
  4. w przypadku spłaty ratalnej – nadzór nad terminowością spłat.

Etap działań windykacji polubownej kończy się odzyskaniem wierzytelności lub w przypadku braku zapłaty propozycją skorzystania z etapu windykacji sądowo-egzekucyjnej.

 1. windykacja sądowo-egzekucyjna – etap ten jest następstwem braku porozumienia co do sposobu i terminu zapłaty należności. W ramach tego etapu działań zapewniamy Państwu:
  1. skierowanie sprawy o zapłatę do Sądu w celu uzyskania nakazu zapłaty,
  2. skierowanie wniosku egzekucyjnego do wybranej kancelarii komorniczej oraz nadzór nad prawidłowym przebiegiem postępowania egzekucyjnego. Kancelaria dba o prawidłowy przebieg postępowania egzekucyjnego, utrzymuje stały kontakt z Kancelarią Komornika, ustala i wskazuje Komornikowi składniki majątkowe dłużnika.

Wynagrodzenie za prowadzenie windykacji jest ustalane indywidualnie, przy czym wpływ na jego wysokość ma m.in. poziom skomplikowania sprawy oraz wysokość dochodzonej kwoty. W większości przypadku wynagrodzenie Kancelarii jest pobierane dopiero po wyegzekwowaniu należności od dłużnika.

Ponadto w ramach nadzoru nad terminowym regulowaniem należności przez Państwa klientów, oferujemy Państwu pieczęć prewencyjną naszej Kancelarii. Pieczęć prewencyjna to sprawdzony i tani sposób dyscyplinujący kontrahentów do terminowego regulowania płatności. Ostrzeżenie prewencyjne na fakturach sprzedaży informuje o konsekwencjach wynikających z opóźnień w zapłacie – przekazanie sprawy do windykacji Kancelarii Radcy Prawnego Grzegorz Więcławik Pieczęć prewencyjna udostępniana jest na podstawie umowy o udostępnienie pieczęci.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress